Майдан, революція свідомості, ламання стереотипів, розуміння себе як чогось більшого, ніж населення країни. Усвідомлення себе людиною, від якої багато залежить, небажання миритися з незадоволеністю в соціально значущих питаннях — ось те, що об’єднує і тримає вже кілька місяців усіх тих, хто мерзне на Євромайдані.
Бути причетним до Революції Гідності – означає не лише протестувати на Майдані, а й усвідомлювати, що у своєму місті, де ви живете – ви теж потрібні і можете бути ініціаторами змін. Не треба сподіватися, що хтось прийде та наведе лад, владу необхідно проявляти у своєму особистому просторі.
Якщо у вас немає можливості бути зараз на Майдані поруч із близькими вам за духом і свідомістю людьми, мої фотографії перенесуть вас у серце Києва, з яким зараз резонують серця таких же свідомих, відважних та небайдужих людей по всій нашій країні.
Барикади перед будинком КМДА (Київською міською державною адміністрація).
Насамперед, Євромайдан — акції протесту населення, спричинені відмовою президента та уряду від євроінтеграційного курсу, гігантською корупцією та свавіллям правоохоронців у країні.
Вночі 30 листопада 2013 року бійці загонів міліції спецпризначення «Беркут» побили та розігнали демонстрантів, які залишалися на Майдані Незалежності у Києві. Реакцією на застосування грубої сили з боку влади стала ще більша хвиля, що переросла в Революцію Гідності.
Дуже важливий момент: Євромайдан – це безстроковий мирний протест. Свого часу Мати Тереза сказала важливі слова: «Я ніколи не піду на мітинг проти війни, я піду на мітинг за мир». Саме ці слова відображають дії людей, які перебувають на Майдані.
Багато киян забирають мітингувальників на ніч, годують їх та відігрівають. Більшість залишаються на ніч у Будинку профспілок, що знаходиться у центрі Майдану. У Будинку профспілок працює медичний центр, в якому медики-волонтери надають першу медичну допомогу.
Євромайдан — це розуміння, дружба та взаємопідтримка. Волонтери працюють позмінно. Одні – вдень, інші – вночі. Вам завжди готові допомогти.
На вулиці сильний мороз, люди гріються біля саморобних печей, виготовлених із залізних бочок. Одяг весь просочується запахом багаття.
На Євромайдані дуже багато саморобних агітаційних матеріалів для підтримки бойового духу та висловлювання своїх щирих почуттів щодо нинішнього президента України.
Мітинги учасників Революції Гідності відбулися по всій Україні. До протестів приєдналися у Харкові, Львові, Франківську, Ужгороді, Дніпрі, Вінниці, Тернополі, Луганську, Одесі, Миколаєві, Криму та інших містах України.
За офіційними даними, 107 людей загинули під час Революції Гідності. Більшість із них було вбито під час масових розстрілів силовиками 20 лютого 2014 року.
В урядовому кварталі протестувальники почали будувати барикади. Пізніше на Бессарабській площі було знесено пам’ятник Леніну як символ комуністичного минулого.
Мівіна – основна їжа революціонерів. На Майдані є багато пунктів безкоштовної роздачі їжі. На «кухні» Євромайдану допомагають дуже багато волонтерів, які готують та роздають їжу та гарячий чай мітингувальникам.
Люди, які приїжджають на Євромайдан, вибудовують стіну з дерев’яних брусочків, на яких написано назву рідного міста. На них можна побачити назви не лише українських міст та сіл.
Слава Україні – Героям слава!
За три дні життя на Євромайдані я переговорів із неймовірною кількістю людей із різних міст, країн та континентів. Я щасливий, що зміг познайомитись із такими прекрасними людьми.
Хочеться закінчити цей репортаж словами Гете: «Тільки той вартий життя і свободи, хто щодня йде за них у бій».