Світловолосі ромські діти

Вчора ввечері мені почала наполегливо телефонувати активістка з інформацією про те, що в черговий раз роми викрали світловолосу дитину і потрібно терміново викликати поліцію, виїжджати в табір та «відбивати» малюка, інакше вони його розберуть на запчастини, як магічний оберіг, або просто на щастя. А може, і для ворожіння. Подібні звернення відбуваються не вперше, і завжди ці стереотипні відомості жодного разу не підтвердилися. Протягом 5 років майже щотижня я буваю в таборі (а їх у нас на Закарпатті налічується більше 120), і часто доводиться бачити нащадків аріїв білявими (свого часу я теж дуже підозріло ставився до цього явища і щоразу просив показати свідоцтво про народження малюка). І за ці роки у мене в архіві зібралися десятки фотографій світловолосих ромських дітей.

Циганські діти

Насправді світловолосі діти в сім’ї ромів — не така вже й рідкість

Більшість чомусь не в курсі, що з часом відбувається сильна пігментація – волосся та шкіра швидко темніють. Між тим, зовсім не поодинокі випадки, коли діти-блондини народжуються навіть у тих народів, для яких це не властиво (португальці, італійці, іспанці та ін.). У представників світловолосих народів волосся також часто темніє з віком, але не так сильно.

Є маса складних і непередбачуваних комбінацій, коли рецесивний (у даному випадку блондинистий) ген може пожартувати і «вистрілити».

Другой пост