Декілька слів про Будапешт

Що подивитися у Будапешті

Повернувся вночі із Будапешта. Я був там лише кілька днів, точніше кілька вечорів, але вони залишили у мене хвилююче почуття – я просто мушу ще раз туди повернутися. Місто дивовижне, легке і ностальгічне. Поки що перебуваю в піднесеному емоційному стані. Зазвичай такий стан буває після відпусток і тривалих поїздок.

Підвісний міст Сечені у Будапешті

Мости – одна з найголовніших пам’яток Будапешта. Сечені – ланцюговий підвісний міст через Дунай. Поєднує дві історичні частини угорської столиці – Буди і Пешта. Будапештський ланцюговий міст – перший постійний міст у місті. Відкритий у 1849 році. Названий на честь угорського політика Іштвана Сечені.

Цей міст є збільшеною копією мосту через Темзу (Марло, Бакінгемшир, Великобританія). Міст став справжнім інженерним шедевром на той час, оскільки установка 380-метрової конструкції вимагала величезних технічних ресурсів.

Екскурсія Будапешт
Цікаві місця Будапешта

Наприкінці Другої світової війни німецькі війська, що відступали, підірвали Ланцюговий Міст. Міст був зруйнований майже повністю, неушкодженими залишилися лише його опорні стовпи. Після відновлення його було відкрито 20 листопада 1949 – день у день через сто років після першої здачі.

Оглядові майданчики Будапешта

Ланцюговий міст зі стражами-левами в Будапешті є головною пам’яткою та гордістю міста. Сьогодні без мостів, що з’єднують гористу Буду і рівнинний Пешт воєдино, немислиме існування столиці Угорщини.

Особливо ефектно виглядає міст і панорама міста, що відкривається з нього, увечері, коли вмикають ілюмінацію.

Другой пост