Початок травня вирішив зустріти в одному з наймальовничіших місць Карпат – на Мармароському хребті. Як на мене, це найвдаліший час для походу цими горами, можна на власні очі побачити, як зима плавно переходить у весну – крокуси цвітуть прямо біля снігових заметів. За гарні схили та різноманітність природи цю гірську частину Карпат називають Гуцульськими Альпами.
Після 12-ти кілометрового підйому мармароськими лісами встановлюємо наметовий табір під горою. Вранці нас розбудило мекання овець і крики чабанів, які вели свою череду на полонину.
Саме вздовж цього хребта і проходить кордон між Україною та Румунією.
Мармароси – одне з моїх улюблених місць для гірських походів, адже природа в цьому районі дуже різноманітна – тут не лише зелені пагорби з чорницями, альпійські луки, а й скелясті схили, майже непрохідні чагарники і види, що хвилюють.
Мармароський масив – це масив у Східних Карпатах, більша частина якого знаходиться у Румунії. В Україні він лежить у межах Івано-Франківської і Закарпатської областей та в його межах розташовані Гуцульські Альпи. Ще Мармароський масив знаний крутістю гір, таких гострих вершин у нас у Карпатах ще треба пошукати.
Найвища точка Мармароського масиву в Україні — це гора Піп-Іван, що досягає 1936 метрів над рівнем моря, а загалом для всього масиву — гора Фаркау (Фаркеу), що на південь від гори Піп-Івана, але вже знаходиться в Румунії. Її висота складає 1961 метр.
Коли біля підніжжя хребта вступило у свої права літо, на гірських вершинах ще лежить сніг і, здається, час тут іде інакше — тут ще цвітуть крокуси і проліски, які внизу, в долині, відцвіли ще в березні.
Мармароським хребтом проходить кордон України та Румунії, тому всім туристам обов’язково треба отримати дозвіл від прикордонників, що, погодьтеся, додає походу таємничої романтики. До речі, ви можете однією ногою стояти в Україні, іншою – в Румунії, і вас не притягнуть до адміністративної відповідальності за нелегальний перетин кордону.
Сіл у найближчих 15 км тут немає, лише іноді трапляються пастуші будиночки, що самотньо стоять біля гори.