Занурення у гірський мінімалізм

Фото Карпати

Я люблю колір, але деякі фото краще сприймаються у чорно-білому кольорі. Такі знімки передають особливий настрій, відсувають убік світло і колір та змушують насамперед помітити лінії, геометрію, відчути фактуру. Хочу показати серію чорно-білих знімків гірських краєвидів.

Для мене чорно-біла фотографія це як терапія. Відпочинок від кольору. І останнім часом мене все більше тягне знімати саме чорно-білі пейзажі, брати камеру та намагатись передати фактуру гірських скель і каменю.

Пішконя Карпати фото
Спуск з хребта Пішконя
Мармароський хребет Карпати
Скелі на Мармароському хребті

Спробуйте подивитися на чорно-білий знімок як на абстракцію. Чорно-білі фотографії, на мою думку, самі по собі мінімалістичні – адже ми втрачаємо інформацію про колір предметів і в нашому розпорядженні залишаються відтінки сірого. Такий мінімалізм – своєрідний фільтр, який допомагає використовувати інші шари сприйняття.

Чорно-біле фото гір – це не завжди історія про суворість та брутальність знімка. Колючість, шорсткість скель і схилів виглядає так само відчутно, як і відчуття м’якого падіння снігу на пухнасті гілки дерев.

Боржавський хребет
Сильний вітер на Боржавському хребті

Найсвітліші і темніші ділянки чорно-білої фотографії привертають найбільшу увагу глядача. Насамперед око ловить найсвітліші та найяскравіші зони.

Чорногірський хребет Карпати
Снігова буря на Чорногірському хребту

Хтось використовує чорно-білі фотографії для створення графічності, атмосферності, надання акценту й особливого настрою. Головна мета моїх чорно-білих фотографій – занурення у мінімалізм.

Зимова Чорногора

Штормовий вітер на Чорногірському хребті. У Карпатах переважають сильні вітри південно-західного напрямку, що можуть сягати 30 метрів на секунду.

Цікаво, що знебарвлена ​​реальність на фотографії за ідеєю має бути менш виразною і живою, ніж природна та кольорова, але людське сприйняття працює по-іншому. Хтось може побачити у позбавленої фарб фотографії, позбавленої фарб, набагато більше кольору і вловити недосказанність.

Зимовий похід
Репортаж похід Карпати

Чорно-біла фотографія краще розкривають сюжет, підкреслює настрій та занурює у себе. Недостатньо знебарвити кадр, щоб утримати увагу у фотографії обов’язково має бути сюжет і цікава композиція, тому що в чорно-білому форматі все стає більш виразним.

Українські Карпати фото
Карпати Говерла Ребра Гутин Томнатик
Зимова Чорногора
Мармароси Карпати
Вершина румунських Карпат
Похід в гори Карпати
Зимовий похід фото
Карпати взимку
Піп Іван Чорногірський
Репортаж Карпати

Чорногірський хребет Карпати
Пейзаж Карпати
Подорож Карпатами

У квітні в Карпатах все ще зберігається зимова погода, майже всі схили гір вище 1300 метрів укриті снігом, йдуть рясні снігопади.

Піп Іван Мармароський
Мармароси Карпати
Інший пост