Мармароський хребет, або Гуцульські Альпи

Мармароси Карпати

Початок травня вирішив зустріти в одному з наймальовничіших місць Карпат – на Мармароському хребті. Як на мене, це найвдаліший час для походу цими горами, можна на власні очі побачити, як зима плавно переходить у весну – крокуси цвітуть прямо біля снігових заметів. За гарні схили та різноманітність природи цю гірську частину Карпат називають Гуцульськими Альпами.

Як розбити намет в горах

Після 12-ти кілометрового підйому мармароськими лісами встановлюємо наметовий табір під горою. Вранці нас розбудило мекання овець і крики чабанів, які вели свою череду на полонину.

Весняний похід Мармаросами
Мармароський хребет

Саме вздовж цього хребта і проходить кордон між Україною та Румунією.

Фото Карпати

Мармароси – одне з моїх улюблених місць для гірських походів, адже природа в цьому районі дуже різноманітна – тут не лише зелені пагорби з чорницями, альпійські луки, а й скелясті схили, майже непрохідні чагарники і види, що хвилюють.

Піп Іван Мармароський

Мармароський масив – це масив у Східних Карпатах, більша частина якого знаходиться у Румунії. В Україні він лежить у межах Івано-Франківської і Закарпатської областей та в його межах розташовані Гуцульські Альпи. Ще Мармароський масив знаний крутістю гір, таких гострих вершин у нас у Карпатах ще треба пошукати.

Мармароський хребет Карпати

Найвища точка Мармароського масиву в Україні — це гора Піп-Іван, що досягає 1936 метрів над рівнем моря, а загалом для всього масиву — гора Фаркау (Фаркеу), що на південь від гори Піп-Івана, але вже знаходиться в Румунії. Її висота складає 1961 метр.

Гірські крокуси
Крокуси в Карпатах

Коли біля підніжжя хребта вступило у свої права літо, на гірських вершинах ще лежить сніг і, здається, час тут іде інакше — тут ще цвітуть крокуси і проліски, які внизу, в долині, відцвіли ще в березні.

Українські Карпати фото
Українсько-Румунський кордон Мармароси
Репортаж похід Карпати

Мармароським хребтом проходить кордон України та Румунії, тому всім туристам обов’язково треба отримати дозвіл від прикордонників, що, погодьтеся, додає походу таємничої романтики. До речі, ви можете однією ногою стояти в Україні, іншою – в Румунії, і вас не притягнуть до адміністративної відповідальності за нелегальний перетин кордону.

Сіл у найближчих 15 км тут немає, лише іноді трапляються пастуші будиночки, що самотньо стоять біля гори.

Другой пост