Осінні тумани Карпатських гір

Чорно-білі фото Карпат

Ви колись ганялися за туманом? Щоб застати його зненацька, мені довелося двічі підніматися на гірський хребет. Ранковий туман, здавалося, щільно оповивши за ніч схили вершин, танув і розсіювався з першими променями сонця, вислизаючи білою річкою в долину.

Репортаж Карпати

Карпатські тумани – це неймовірне та захоплююче видовище. Спіймати їх у кадр досить непросто. І, навіть якщо вдалося зустріти туман і влаштувати йому фотосесію, то неквапливо розкласти штатив і фотографувати його на різні об’єктиви – це вже точно малоймовірно, тому що він будь-якої хвилини може розчинитися або його може розвіяти вітер. Найгустіші тумани — з самого ранку, коли тільки-но починає світати, у цей момент природа ніби завмирає, затримує подих і стає дуже тихо в лісі.

Карпати в туман
Похід Карпати фото

Щоб зробити ці фото, я 4 години ганявся горами за туманом, нюхав лісові запахи та опале осіннє листя.

Українські Карпати фото
Фото Карпати

Тиша нагнітає тугу, сильно загострені почуття сприйняття – зір і слух, навколо дуже нечіткі силуети дерев, таке відчуття, що перебуваєш в абсолютній ізоляції з самим собою, ніби у своїй підсвідомості.

Боржавський хребет

Промені сонця, проходячи через це невловиме “молоко” туману, підсвічують усе навколо так, що тобі здається, ніби ти опинився в раю. Під ногами трава в інії від нічного заморозку, а стебла вкрилися тонкою крижаною глазур’ю.

Мандри Карпатами

Якщо зупинитися, завмерти і впасти у стан глибокої відчуженості, можна почути себе

Промені сонця, проходячи через це невловиме “молоко” туману, підсвічують усе навколо так, що тобі здається, ніби ти опинився в раю. Під ногами трава в іній від нічного заморозку, а стебла вкрилися тонкою крижаною глазур’ю.

Подорож Карпатами
Зимовий похід

Починаєш прислухатися до всіх своїх відчуттів, незначних змін, звуків і запахів. Запахи опалого листя, свіжої хвої та мокрої кори у вологому лісі стають чіткішими та прозорішими.

Похід в гори Карпати

Туман, як хвиля, поривами накочує на схили Карпатських гір, огортає навколишній краєвид і вже за хвилини нічого не видно.

Мармароси Карпати

Дихання осені на схилах безіменного хребта у східній частині Горганського масиву.

Горгани Карпати

Я люблю осінні туманні Карпати за мінімалізм, за те умиротворення, спокій і тишу, якою вони діляться зі мною.

Другой пост